infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Biskup Ełcki odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Opublikowano dnia 2019-04-16
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył "Złotym Krzyżem Zasługi" Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Fot. Diecezja Ełcka
Dzisiaj Prezydent RP Andrzej Duda wręczał odznaczenia państwowe za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy. Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim. Wzięli w niej udział także minister Halina Szymańska, kierownictwo Kancelarii Prezydenta RP oraz doradcy.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymali m.in. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, o. Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz tejże Komisji oraz Ks Zbigniew Sobolewski dyrektor Dzieło Pomocy Ad Gentes.

Andrzej Duda dziękował wszystkim odznaczonym za ich pracę na rzecz potrzebujących, ale także na rzecz naszego kraju. - Z całego serca dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej za tę służbę dla bliźnich, dla pacjentów i dla Rzeczypospolitej, bo to jest także służba dla Rzeczypospolitej – mówił Prezydent RP i przypomniał, że odznaczenia stanowią symbol podziękowania ze strony polskiego państwa za działalność na rzecz kraju.
Diecezja Ełcka, prezydent.pl

Reklama