infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ostoja Ełk: Majówka Rodzinna

Opublikowano dnia 2019-05-21
Stowarzyszenie „Ostoja” organizuje "Majówkę Rodzinną” w ramach projektu "Aktywna integracja" współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku.

Tradycyjnie maj jest miesiącem rodziny. Majówka rodzinna to wspaniała okazja do rodzinnego spędzenia czasu wolnego. Miasto Ełk oferuje bogaty program skierowany do rodzin. Chcielibyśmy jako Stowarzyszenie wraz z partnerami projektu włączyć się w nurt tych działań, kierując naszą ofertę do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, w których są osoby niepełnosprawne. Wspólne rodzinne wyjścia, wyjazdy oraz spędzane razem weekendy, sprzyjają rozwojowi i umacnianiu więzi rodzinnych. W ramach rodzinnego świętowania, które planujemy na dzień 24.05.2019r., oprócz różnorodnych form zabawy chcemy zaproponować uczestnikom projektu pogłębienie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Planujemy przejazd bryczką na plażę w Szeligach i ognisko integracyjne przy tradycyjnej muzyce akordeonowej. W ramach projektu poznamy historię miasta Ełku oraz okolicznej miejscowości Szeligi. Odwiedzimy m.in. zachowane w okolicy grodzisko z czasów jaćwieskich, cmentarz ewangelicki z początków XX wieku, położony na półwyspie nad jeziorem Selmęt Wielki oraz kwaterę wojenną z okresu I wojny światowej; pochowano w niej 8 żołnierzy niemieckich i 10 żołnierzy rosyjskich; zachowały się mogiły 8 żołnierzy niemieckich. Planowane są również quizy z tematyki zasobów kulturowych miasta Ełk.

Na miejscu wydarzenia chcemy zapewnić osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom atrakcje z animatorem, konkursy z nagrodami oraz ognisko z kiełbaskami.

Joanna Krupińska – koordynator projektu

Reklama