infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Prezydent Ełku wśród najlepszych w rankingu „Newsweeka”

Opublikowano dnia 2019-06-13
Tomasz Andrukiewicz po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych prezydentów polskich miast w Rankingu N15 tygodnika „Newsweek". Laureatów uhonorowano we Wrocławiu podczas tegorocznego Kongresu Regionów.

Fot. UM Ełk
Kongres Regionów to największe w Polsce miejsce spotkań przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów. W tym roku wydarzenie odbyło się 11 czerwca we Wrocławiu.

Podczas uroczystej gali wręczone zostały prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 przygotowanym przez tygodnik Newsweek. Wśród nagrodzonych w rankingu N15 znalazł się Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku, który zajął 15 miejsce.

- Tę nagrodę dedykuję wszystkim ełczanom, bo to dzięki Wam jestem prezydentem. Dziękuję kapitule oraz swoim koleżankom i kolegom prezydentom – mówił Tomasz Andrukiewicz.

- Od blisko 13 lat podejmuje każdego dnia trudne decyzje dotyczące Ełku, ale i poszczególnych ełczan. Czasem, gdy prawo jest niejasne, albo brakuje mi danych, podejmuje decyzje obarczone ogromnym ryzykiem. Czasem rządzącym mówię niepopularne rzeczy, w trosce o interesy miasta, ale staram się szanować, pomimo niezgadzania się w określonych kwestiach. I zawsze staram się być otwartym – dodał włodarz Ełku.


Piętnastka najlepszych prezydentów została wyłoniona na podstawie odpowiedzi na ankiety rozesłane do wszystkich prezydentów miast. W skład kapituły, która ustaliła zasady głosowania, podliczyła głosy (i sama też głosowała), weszli prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Dariusz Ćwiklak, szef działu Biznes Newsweeka. Tytuł najlepszego prezydenta miasta przyznano Pawłowi Adamowiczowi (Gdańsk). Tytuł Superprezydenta (nagroda specjalna) trafił do Jacka Karnowskiego (Sopot).
ie (UM Ełk)

Reklama