infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Rozbił się wiatrakowiec - pilot był nietrzeźwy

Opublikowano dnia 2019-06-21
Wypadek wiatrakowca w miejscowości Jeziorowskie koło Ełku. Lekki statek powietrzy z pilotem i pasażerem na pokładzie spadł na prywatną posesję - uszkodził dach budynku gospodarczego oraz zaparkowany tam samochód osobowy.

Fot. KWP Olsztyn
Wczoraj po południu w miejscowości Jeziorowskie w powiecie ełckim pilot wiatrakowca w trakcie lotu z pasażerem doprowadził do upadku maszyny na dach budynku gospodarczego na jednej z posesji. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu poza wiatrakowcem uległo poszycie dachu budynku oraz samochód osobowy zaparkowany obok tego budynku. Na szczęście nie ucierpiała żadna osoba.
58-letni pilot oraz jego 72-letni pasażer uciekli z miejsca zdarzenia, a świadkowie o wszystkim poinformowali policjantów.

Funkcjonariusze dotarli do obu mężczyzn i ich zatrzymali. Pilotem okazał się mieszkaniec tej miejscowości i właściciel wiatrakowca. Mężczyzna przyznał się policjantom, że to on pilotował maszynę. W chwili zatrzymania miał znacznie ponad promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało pozwolenie i uprawnienia do wykonywania tego typu lotów przez 58-latka straciły ważność w 2018 roku.

Pasażer – mieszkaniec Ełku - był trzeźwy i po przesłuchaniu został zwolniony.

Policjanci o zdarzeniu powiadomili Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratora. Po konsultacji z nimi pilot wiatrakowca usłyszy zarzuty związane m.in. z pilotowaniem statku powietrznego bez wymaganych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara wysokiej grzywny oraz pozbawienia wolności do dwóch lat.
ie (KWP Olsztyn)

Reklama