infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery

Opublikowano dnia 2019-07-02
Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ełku, który w czerwcu bieżącego roku ukradł dwa rowery. Jednoślady wróciły do swoich właścicieli.

Pod koniec czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru, który stał niezabezpieczony przed jednym z budynków w centrum miasta. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że kradzieży tej dopuścił 28-letni mieszkaniec Ełku. W kuchni jego mieszkania kryminalni znaleźli skradziony rower. Okazało się, że to nie jedyna kradzież jakiej dopuścił się zatrzymany mężczyzna. Przed drzwiami jego mieszkaniem policjanci znaleźli jeszcze inny rower. Okazało się, że 28-latek ukradł go na początku czerwca bieżącego roku sprzed klatki schodowej bloku w centrum miasta. Wartość obu skradzionych rowerów została oszacowana na kwotą ponad 1.500 zł. Oba rowery wróciły już do swoich właścicieli. Policjanci zatrzymali również 27-letniego mieszkańca Ełku, który pomógł 28-latkowi w jednej z kradzieży.

Okazało się, że 28-latek był już wcześniej karany za przestępstwa podobne. Sąd na wniosek prokuratora aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna odpowie w warunkach „recydywy”, teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. W stosunku do 27-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej zabrał jednoślad, pozostawiony przed sklepem, na klatce schodowej czy w piwnicy.
ie (KPP Ełk)

Reklama