infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wypadek na ulicy Kilińskiego - dwie osoby trafiły do szpitala

Opublikowano dnia 2019-07-08
Ełccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Dwie młode, ranne osoby potrącone przez kierującego bmw z poważnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 23 w Ełku na ulicy Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW potrącił 21-letniego mężczyznę i rok młodszą kobietę, którzy przechodzili na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowani w wypadku z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wiadomo, że 19-letni kierowca bmw był trzeźwy.

Policja apeluje do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych, zarówno jedni jak i drudzy zachowywali szczególną ostrożność. Kierowcy zbliżając się do przejścia powinien zdecydowanie zmniejszyć prędkość, która pozwoli na bezpieczne hamowanie. Piesi również powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania i przechodzić przez przejście po upewnieniu się, że pojazd zwalnia i udziela im pierwszeństwa.
ie (KPP Ełk)

Reklama