infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Odebrał prawo jazdy... chwilę później uderzył w latarnię

Opublikowano dnia 2019-07-11
Niefortunnie zakończyła się jazda 18-letniego kierowcy, który wczoraj odebrał prawo jazdy, a chwilę później jadąc ulicą Przemysłową w Ełku, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię.

Fot. UM Ełk
Niefortunnie zakończyła się jazda młodego kierowcy kierowcy, który wczoraj odebrał prawo jazdy. 18-latek jadąc samochodem osobowym marki Audi ulicą Przemysłową w Ełku nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na pas zieleni i uderzył w latarnię. Na szczęście ani on, ani jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Pierwsza samodzielna jazda młodego kierowcy zakończyła się dla niego mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Zdarzenie to powinno być przestrogą dla młodzieży i impulsem do bardziej przemyślanej i odpowiedzialnej jazdy. Brak doświadczenia, lekkomyślność, brawura to niestety cechy wielu młodych kierowców. W związku z tym apelujemy do nich o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz nieprzecenianie swoich umiejętności i przewidywanie sytuacji na drodze. Należy pamiętać, że posiadanie prawo jazdy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale też swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.
ie (KPP Ełk)

Reklama