infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Opublikowano dnia 2019-07-15
Ełccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu i domku letniskowego. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, alkohol oraz sprzęt RTV. Starty zostały wycenione na kwotę ponad 9.000 zł.

Fot. KPP Ełk
Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Prostki i jego 30-letniego znajomego. Jak ustalili śledczy mężczyźni w lipcu bieżącego roku włamali się do sklepu spożywczo- przemysłowego na terenie gminy Ełk i ukradli stamtąd pieniądze w kwocie ponad 4.000 zł oraz artykuły spożywcze, alkohol i papierosy. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 8.500 zł.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że kilka dni temu mężczyźni włamali się również do domku letniskowego pod Ełkiem, skąd zabrali telewizor oraz dekoder, a nawet komplet sztućców. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 500 zł.

Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Prokurator Rejonowy w Ełku zastosował wobec nich policyjny dozór.
ie (KPP Ełk)

Reklama