infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Ełczanie uczcili 99. rocznicę Cudu nad Wisłą

Opublikowano dnia 2019-08-16
W czwartek 15 sierpnia odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 99. rocznicy Cudu nad Wisłą. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w katedrze św. Wojciecha w Ełku. Następnie odbył się przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne.

Fot. UM Ełk
Wczoraj w Ełku uroczyście obchodziliśmy 99. Rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli zwycięską bitwę warszawską stoczoną w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w katedrze św. Wojciecha. Następnie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego po odczytaniu Apelu Pamięci i salwie honorowej złożone zostały kwiaty i wiązanki.

W uroczystości wzięli udział m.in.: prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Komendant OSPWL Orzysz ppłk Jarosław Wyszecki, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy i mieszkańcy Ełku. Obecni byli także przedstawiciele parlamentu: Senator RP Małgorzata Kopiczko oraz Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski.

Po części oficjalnej odbył się piknik rodzinny na promenadzie. Wydarzenie zakończyło się potańcówką pod gwiazdami na bulwarach przy rzece Ełk.
UM Ełk

Reklama