infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Prezydent Ełku podziękował bohaterskiemu strażakowi

Opublikowano dnia 2019-08-19
Prezydent Tomasz Andrukiewicz gościł dziś w Ratuszu ełckiego strażaka st. asp. Grzegorza Ramotowskiego, któremu podziękował za bohaterską postawę i uratowanie życia tonącego dziecka oraz jego matki.

Fot. UM Ełk
29 lipca 2019 r. na ełckiej promenadzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, podczas którego wózek z przypiętym do niego dzieckiem stoczył się do wody. Starszy aspirant Grzegorz Ramotowski funkcjonariusz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, który w tym czasie rekreacyjnie biegał blisko promenady zauważył zdarzenie i bez zastanowienia ruszył na ratunek. Po szybkim wydostaniu tonącego dziecka pomógł również wydostać się z wody matce, która wcześniej podjęła próbę ratowania. Na brzegu okazało się, że dziecko nie oddycha, Grzegorz Ramotowski natychmiast przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Dzięki swej postawie uratował życie dziecku oraz jego matce.

St. asp. Grzegorz Ramotowski jest długoletnim funkcjonariuszem Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Ponadto jest ratownikiem medycznym i jako koordynator szkoli strażaków ełckiej Komendy w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
UM Ełk

Reklama