infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 7 grudnia 2019 roku, imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Pijana matka jechała po dziecko

Opublikowano dnia 2019-08-30
Pijana matka jechała odebrać dziecko z kolonii. Po drodze straciła panowanie nad autem i dachowała. Badanie stanu trzeźwości wykazało aż 1,7 promila alkoholu w jej organizmie.

Fot. KPP Ełk
Wczoraj (29.08.2019) policjanci ełckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło około godziny 17:30 na trasie Wysokie - Skomętno Wielkie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Land Rover 38-letnia mieszkanka województwa podlaskiego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie dachowała w przydrożnym rowie. Na szczęście kobieta nie doznała żadnych obrażeń. W trakcie czynności policjanci zauważyli, że kobieta jest kompletnie pijana. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad półtora promila alkoholu w jej organizmie. 38-latka w rozmowie z policjantami twierdziła, że jechała z Augustowa do Malinówki k/ Ełku, żeby odebrać dziecko z kolonii.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.

Przed nami ostatni weekend wakacji. To czas powrotów i wzmożonego ruchu. Policjanci apelują o rozsądek, trzeźwość i ostrożność na drodze.
ie (KPP Ełk)

Reklama