infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Pijany i bez prawa jazdy rozbił się na budynku

2019-10-14
Policjant będący poza służbą zatrzymał 23-letniego mieszkańca gminy Kalinowo, który pijany jechał samochodem i w miejscowości Wysokie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek gospodarczy. Okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 23-latek odpowie także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy oraz stosowanie gróźb karalnych w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Fot. KPP Ełk
W piątek (11.10.2019) około godziny 20 kierujący osobowym BMW 23-latek w miejscowości Wysokie stracił panowanie nad autem i uderzył w budynek gospodarczy. Pierwszy na miejscu zdarzenia był przejeżdżający akurat w tym czasie dzielnicowy z Ełku. Funkcjonariusz miał wówczas czas wolny od służby. Jednak widząc rozbity samochód natychmiast interweniował. Powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego ełckiej policji i zatrzymał kierowcę, który jak się okazało był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że kierowca BMW ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Niegroźnie ranny w wypadku został 28-letni pasażer, który z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pijany 23-latek podczas policyjnej interwencji był bardzo agresywny, wyzywał i groził policjantom oraz naruszał ich nietykalność cielesną.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. 23-latek odpowie także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy oraz stosowanie gróźb karalnych w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 oraz wysokie świadczenie pieniężne. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
ie (KPP Ełk)