infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 10 grudnia 2023 roku, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Sklepowy złodziej trafił do aresztu

2019-10-16
Ełccy policjanci zatrzymali 29-latka, który w ciągu kilku ostatnich tygodni dopuścił się kradzieży w 20 sklepach. Starty zostały wycenione na kwotę około 5.000 zł.

W ciągu kilku ostatnich tygodni do ełckich policjantów napływały informacje na temat licznych kradzieży, do których dochodziło w różnych sklepach monopolowych, spożywczych oraz drogeriach na terenie Ełku. Policjanci ustalili, że ich sprawcą jest 29-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, przede wszystkim przesłuchania świadków oraz nagrania monitoringu pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży. Policjanci udowodnili mu 20 kradzieży sklepowych. Mężczyzna najczęściej kradł alkohol, papierosy, perfumy oraz artykuły spożywcze, kosmetyki i środki czystości. Wartość strat została wyceniona na kwotę około 5.000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego towaru.

Okazało się, że 29-latek był już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach „recydywy”. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na dwa miesiące.
ie (KPP Ełk)