infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Ostoja Ełk: II Integracyjne Warsztaty Kulinarne „Dynia na talerzu”

2019-10-23
Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy, realizować będzie projekt II Integracyjne Warsztaty Kulinarne „Dynia na talerzu”.

Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom oraz konkursowi poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń. Osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności.

Zajęcia będą odbywały się 26 października 2019 r. w godzinach 9-14 w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku. Zajęcia poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzone dania. Poza tym odbędzie się konkurs na „Najciekawszy dyniowy lampion”. Każda drużyna biorąca udział w warsztatach otrzyma dyplom oraz upominek nawiązujący do tematu zajęć.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku

Justyna Olszewska - koordynator projektu