infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Odsłonięto tablice upamiętniające patrona stadionu

2019-10-28
Tablice upamiętniające Stefana Marcinkiewicza odsłonięto na Stadionie Miejskim w Ełku.

Fot. UM Ełk
W sobotę 26 października na Stadionie Miejskim w Ełku prezydent Tomasz Andrukiewicz wspólnie z dyrektorem MOSiR Konradem Siemienkiewiczem i synami śp. Stefana Marcinkiewicza uroczyście odsłonili tablice upamiętniające Stefana Marcinkiewicza. Pierwsza tablica została umiejscowiona przy wejściu na stadion od strony ul. Piłsudskiego oraz druga, mniejsza na ścianie stadionu, przy wejściu do szatni. Po odsłonięciu tablic piłkarze MKS-u Mazur Ełk rozegrali mecz z Zatoką Braniewo.

Stefan Marcinkiewicz (1924-2003)- legenda sportu ełckiego, zawodnik i trener Kolejowego Klubu Sportowego „Mazur” Ełk, wychowawca dzieci i młodzieży. Jeden z założycieli Klubu Piłkarskiego MAZUR EŁK. Wyszkolił i wychował wielu wspaniałych zawodników i ludzi. Wspaniały człowiek oddany całym sercem klubowi, piłce nożnej i młodzieży, którą szkolił.

Radni Miasta Ełku utożsamiając się z wnioskami, składanymi wielokrotnie przez mieszkańców Ełku w różnej formie i przy różnych okazjach, uhonorowali tego niezwykłego ełczanina, pasjonata sportu i jego ukochanej dyscypliny - piłki nożnej. Uchwałę w sprawie nadania Stadionowi Miejskiemu w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza Radni jednogłośnie podjęli na Sesji Rady Miasta 24 kwietnia 2019 r.

Przewodniczący Rady Miasta Ełku Włodzimierz Szelążek i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz 22 maja wręczyli rodzinie sportowca uchwałę nadającą Stadionowi Miejskiemu w Ełku imię Stefana Marcinkiewicza.
ie (UM Ełk)