infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Działania Znicz 2019 - zmiana organizacji ruchu

2019-10-29
Policjanci przygotowują się do działań Znicz 2019. Jak co roku będą zmienione zasady poruszania się ulicami miasta w okolicy cmentarzy. Spodziewane jest także zwiększone natężenie ruchu, dlatego policjanci podejmą wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby swoich najbliższych.

Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, kontrola właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdu oraz udzielanie informacji zainteresowanym o czasowych zmianach w organizacji ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od dnia 31.10.2019r. od godz. 17.00 do 01.11.2019r. do godz. 20.00.

Jak co roku zamknięty zostanie ruch na ulicy Cmentarnej oraz na przejeździe kolejowym przy tej ulicy, jednak będą mogły przemieszczać się tędy autobusy komunikacji miejskiej.

Na ul. Targowej i Kochanowskiego zostanie zachowany ruch dwukierunkowy. Przy wyjeździe z parkingów przy ul. Targowej (teren targowicy i giełdy samochodowej) kierujący będą musieli zastosować się do znaków „nakaz jazdy w prawo za znakiem”, kierując się w stronę ronda przy ul. Kilińskiego – Targowa. Ponadto znaki takie będą ustawione przy wyjeździe z domu towarowego Atu oraz Kauflandu.

Na całej długości ul. Towarowej od przejazdu kolei wąskotorowej do skrzyżowania z ul. Okrężna – Strefowa, po obu stronach jezdni zostaną ustawione znaki „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami „dotyczy jezdni”. Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał także na ul. Matejki przy cmentarzu.
ie (KPP Ełk)