infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 roku, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Ełccy policjanci podsumowali akcję „Znicz”

Opublikowano dnia 2019-11-04
Świąteczny weekend na drogach powiatu ełckiego minął spokojnie - nie było żadnego wypadku, doszło jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, a najczęstszym wykroczeniem popełnionym przez kierowców było przekraczanie prędkości.

Miniony długi weekend przebiegał na drogach powiatu ełckiego bezpiecznie i spokojnie. Na szczęście obyło się bez wypadków drogowych, nikt nie został ranny. Doszło do 8 niegroźnych w skutkach kolizji.

Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista – kierowca osobowego hyundaia miał ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany przez patrol, ponieważ jego niebezpieczny sposób jazdy bardzo zaniepokoił policjantów. Nieodpowiedzialnością wykazał się także 57-letni kierowca motoroweru w Rożyńsku. Mężczyzna mając ponad promil alkoholu spowodował kolizję, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym prawidłowo samochodem osobowym. Nietrzeźwy był również 36-latek kierujący quadem w gminie Prostki. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Podsumowanie „Znicza” pokazuje, że najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości. Ełccy policjanci ujawnili ponad 80 takich wykroczeń.
ie (KPP Ełk)

Reklama