infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Lekkomyślność i brak wyobraźni za kierownicą

Opublikowano dnia 2019-11-13
Kolejni kierowcy zatrzymani przez ełcką policję - 21-latek uciekał przed radiowozem, bo nie miał ubezpieczenia OC i badań technicznych. Inny 29-letni kierowca prowadził auto pod działaniem środków odurzających.

Policjanci zauważyli samochód, który lekceważył znaki drogowe m.in. znak „stop” i niebezpiecznie poruszał się po ulicach miasta. Dali kierowcy sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się. Jednak kierujący gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Po drodze popełnił szereg wykroczeń i uszkodził sobie auto. Po pościgu został zatrzymany. Wtedy okazało się, że 21-latek próbował uniknąć kontroli, ponieważ nie miał ubezpieczenia oc i ważnych badań technicznych pojazdu. Teraz młody kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny kierowca został zatrzymany w gminie Stare Juchy. Podczas kontroli 29-latek zachowywał się nielogicznie i nieracjonalnie. Istniało przypuszczenie, że kierowca prowadził pod wpływem środków odurzających. Ostatecznie mają to potwierdzić badania z krwi mężczyzny. Okazało się także, że pod fotelem samochodu mężczyzna schował woreczek strunowy – najprawdopodobniej z marihuaną.

Policjanci proszą kierowców o rozsądek i ostrożność na drodze. Auto kierowane przez bezmyślną osobę może w ułamku sekundy zamienić się w śmiercionośne narzędzie.
ie (KPP Ełk)

Reklama