infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Sprawca zniszczeń samochodów zatrzymany

Opublikowano dnia 2019-11-18
Do aresztu trafił 36-letni mieszkaniec Augustowa, który dokonał kradzieży z włamaniem i zniszczenia kilkunastu samochodów w Ełku. Mężczyzna niszczył przypadkowe zaparkowane samochody i kradł z nich drobny sprzęt. Usłyszał zarzuty zniszczenia o charakterze chuligańskim i kradzieży w włamaniem.

Fot. KPP Ełk
Zgłoszenia o zniszczeniach samochodów zaczęły napływać do policjantów od 14.11.2019r. Właściciele, wychodząc rano do swoich aut, zauważyli pourywane lusterka i wybite szyby. Z niektórych pojazdów zginął sprzęt np. pendrivy, ładowarki, przewody. Straty zostały oszacowane na ponad 3 tys. złotych.

Policjanci zaczęli wyjaśniać okoliczności tej sprawy. Działania te opierały się przed wszystkim na czynnościach operacyjnych, które okazały się niezwykle skuteczne. Kryminalni ustalili, że za zniszczenia może być odpowiedzialny 36-letni mieszkaniec Augustowa. Zdziwiony mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Policjanci podczas przeszukania znaleźli tam przedmioty pochodzące z włamań do aut. Okazało się, że mężczyzna przyjechał do Ełku i bez żadnego powodu dokonał takich chuligańskich czynów.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował 36-latka na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama