infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Urząd Miasta ostrzega przed oszustami

Opublikowano dnia 2020-01-22
Uwaga na SMS-y od oszustów z prośbą o dopłatę lub opłatę. Chwila nieuwagi i można stracić pieniądze. Urząd Miasta Ełku nie wysyła takich SMS-ów.

Fot. UM Ełk
Do Urzędu Miasta zadzwoniła osoba, która otrzymała SMS-a o nieuregulowanej spłacie zadłużenia komorniczego, którego nadawcą jest e-Urząd. Zgodnie z treścią wiadomości nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 3,74 zł w podanym terminie skutkować będzie skierowaniem sprawy do sądu.

Urząd Miasta Ełku informuje, że nie wzywa do spłaty zadłużenia za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości SMS czy też kanałów w mediach społecznościowych. W związku z sygnałami o próbach takiego wyłudzania informacji lub płatności – apeluje: uważajmy na oszustów. Mieszkańcy o zadłużeniu są informowani telefonicznie i pisemnie.

Internetowi oszuści coraz chętniej wysyłają wiadomości SMS na nasze telefony z prośbą o dopłatę niedużej kwoty. Oszuści podszywają się pod różne firmy – e-Urząd, Urząd Skarbowy, firmy kurierskie, banki lub windykatorów.

Zgodnie z zaleceniami Banków. Należy uważać na wiadomości SMS pochodzące od różnych nadawców, które zawierają link do dokonania płatności. W treści SMS może pojawić się prośba o dopłatę niewielkiej kwoty lub kliknięcie w link, co może narazić Państwa na wyłudzenie loginu i hasła do bankowości lub haseł służących do autoryzacji transakcji.
ie (UM Ełk)

Reklama