infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Ełckie biblioteki Babciom i Dziadkom

2020-01-28
Polskie babcie o 15 lat wcześniej niż dziadkowie doczekały się swego święta. W naszym kraju obchodzimy ten dzień już od lat 60. XX wieku. Rokrocznie wnuczęta korzystają z okazji, by złożyć życzenia, wręczyć upominki. Ta piękna okazja umożliwiła ełckim bibliotekom zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania w nietypowej „Kawiarence dla Babci i Dziadka”, stworzonej w Zespole Szkół nr 5 w Ełku.

Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie zorganizowane przez ełckie biblioteki. Tym razem celem było uhonorowanie Babć i Dziadków w związku ze zbliżającym się ich świętem. Swą obecnością zaszczycili nas wspaniali goście z Klubu Senior+ w Ełku oraz Babcie i Dziadkowie wraz z wnuczętami ze szkół podstawowych. Współtwórcami happeningu były biblioteki szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami, Zespół Marzycielki pod kierunkiem Jana Olejnika, przedstawiciele bibliotek szkół podstawowych oraz reprezentanci ze Szkoły Policealnej (Medyka) w Ełku. Całość prowadziła Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku.

Gościom przygotowano muzyczno-poetyczne występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz najnowszą wersję „Bajki o Czerwonym Kapturku”. Młodzież skutecznie zaangażowała do zabaw najmłodszych i najstarszych uczestników spotkania. Wiele emocji wzbudziły popisy umiejętności szycia, ubijania piany z białek i tańca z wnuczką na gazecie. Było to udane świętowanie integrujące pokolenia. Całości dopełnił pyszny poczęstunek w „Kawiarence dla Babci i Dziadka” przygotowany przez organizatorów oraz niezawodne babcie. Ponadto nasi goście otrzymali słodkie upominki przygotowane przez Szkołę Policealną (Medyk) w Ełku, Zespół Szkół nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku.

Wszystkim ogromnie dziękujemy za aktywny udział i dobrą zabawę, a Panu Dyrektorowi ZS5 za umożliwienie organizacji przedsięwzięcia w szkole. Po raz kolejny pokazujemy, że warto świętować. Pozwala to na oderwanie się od codzienności, radosne odprężenie i uwolnienie spontaniczności, a to wszystko nie tylko wzmacnia zdrowie, ale i odświeża relacje miedzy ludźmi.

Bibliotekarze ełccy
Julita Koronkiewicz