infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 roku, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

Awanturnicy zatrzymani dzięki reakcji mieszkańców

Opublikowano dnia 2020-02-10
Dwaj młodzi mężczyźni zmuszali inną osobą do określonego zachowania, poprzez grożenie i zastraszanie. Ponadto jeden z nich zniszczył drzwi w pomieszczeniu gospodarczym. Obaj zostali zatrzymaniu w miejscu popełnienia przestępstwa. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji mieszkańców.

Ełccy policjanci po sygnale od zaniepokojonych mieszkańców zatrzymali dwóch agresywnych młodych mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. Mężczyźni w miejscu publicznym zachowywali się prowokująco i awanturniczo. Okazało się, że jeden z nich – 21-latek dokonał zniszczenia drzwi wejściowych do pomieszczenia gospodarczego, znajdującego się na podwórku przy kamienicy w centrum miasta. Mężczyzna kopał w drzwi, w konsekwencji wybijając w nich dziurę. Sądził, że w pomieszczeniu znajduje się znajomy, z którym za wszelką cenę chciał porozmawiać. Straty zniszczeń zostały oszacowane na blisko 1400 złotych.

Ponadto obaj zatrzymani mężczyźni, stosując groźbę, zmusili inną osobę do określonego zachowania - usłyszeli za to zarzuty. 21-latek także zarzuty zniszczenia mienia.

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał po 2 promile alkoholu w organizmie. To właśnie działaniem alkoholu tłumaczyli swoje agresywne i bezprawne zachowanie.

Zmuszanie poprzez stosowanie groźby zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
ie (KPP Ełk)

Reklama