infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 24 września 2023 roku, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ełk nagrodzony podczas Wielkiej Gali Biznesu

Opublikowano dnia 2020-02-26
Miasto Ełk otrzymało wyróżnienie „dla miasta przyjaznego przedsiębiorcy”, przyznane przez Podlaski Związek Pracodawców. Wyróżnienie odebrał prezydent Tomasz Andrukiewicz podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbyła się 22 lutego 2020 r. w Białymstoku.

Fot. UM Ełk
Wielka Gala Biznesu to wydarzenie, które organizowane jest przez Polski Klaster Budowlany od 2016 r. Celem jest uhonorowanie małych, średnich i dużych firm, przedsiębiorców, naukowców, ale i samorządów.

W Wielkiej Gali Biznesu uczestniczyło ponad 700 osób, właścicieli firm, przedstawicieli z branży budowlanej oraz środowiska biznesowego, samorządów lokalnych i regionalnych, a także członków Polskiego Klastra Budowlanego.

Wydarzenie było okazją do podsumowania minionego roku, wręczenia nagród oraz wyróżnień. Podczas gali powitano w gronie Polskiego Klastra Budowlanego nowych członków oraz świętowano jego Jubileusz 10-lecia. Dziś Klaster reprezentuje 437 firm z całej Polski, w tym firmy z Ełku. To największa branżowa organizacja przedsiębiorców w Polsce.

W trakcie uroczystości Miastu Ełk zostało przyznane wyróżnienie „dla miasta przyjaznego przedsiębiorcy”, które odebrał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Samorząd naszego miasta od wielu lat podejmuje działania w celu stworzenia korzystnych warunków do zakładania i prowadzenia w Ełku własnego biznesu. W tym celu inwestorom polskim i zagranicznym oferuje nie tylko atrakcyjne tereny inwestycyjne, ale także np. ulgi podatkowe. Dodatkowo działa Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Ełk, a w jej obrębie funkcjonuje Park Naukowo – Technologiczny, który wspiera prowadzenie biznesu.

Wyróżnienie otrzymały także ełckie firmy: Rutkowski Development, Koma i Plastimet.
UM Ełk

Reklama