infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Miasto wstrzymuje organizację wszystkich imprez

Opublikowano dnia 2020-03-11
W Ełku do odwołania została wstrzymana organizacja wszystkich imprez, nie tylko masowych, ale także sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych. Odwołano także wszystkie spotkania samorządu miasta z sektorem pozarządowym i społecznym.

Fot. UM Ełk
Premier RP Mateusz Morawiecki przekazał informację o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Decyzja została podjęta na podstawie zaleceń epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Ełcki samorząd zdecydował o wstrzymaniu organizacji w mieście wszystkich imprez, nie tylko tych masowych, o których wspomina rząd. W najbliższym czasie w Ełku nie odbędą się żadne wydarzenia sportowe, kulturalne i rekreacyjne z kalendarza wydarzeń. Zamknięte też będzie kino ECK, Miejska Biblioteka Publiczna oraz wszystkie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku. Działania te zostały podjęte zapobiegawczo w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ponadto Prezydent Miasta Ełku odwołał bezterminowo wszystkie spotkania samorządu miasta Ełku z sektorem pozarządowym i społecznym przewidziane w okresie marzec-kwiecień 2020 r. Wskazany okres może ulec przedłużeniu.
ie (UM Ełk)

Reklama