infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Szyją maseczki ochronne

Opublikowano dnia 2020-03-19
Pracownicy dwóch środowiskowych domów samopomocy w Ełku - Lawendowego Zakątka i Pod Kasztanami szyją maseczki ochronne dla pracowników socjalnych, opiekunek i wolontariuszy.

W związku z brakiem możliwości zakupu maseczek ochronnych w hurtowniach i aptekach, wojewodowie w całej Polsce wyrazili zgodę na szycie maseczek ochronnych przez pracowników środowiskowych domów samopomocy. Miasto Ełk również skorzystało z tej możliwości.

Pomimo fizycznego zamknięcia placówek dla podopiecznych, pracownicy dwóch środowiskowych domów samopomocy, tj. Lawendowego Zakątka i Pod Kasztanami oraz Ełckiego Centrum Kultury szyją maseczki ochronne.

Będą one przekazane pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas Diecezji Ełckiej, wolontariuszom i harcerzom, którzy na co dzień świadczą usługi opiekuńczo – pielęgnacyjne w domach, udzielają bieżącej pomocy osobom starszym, potrzebującym i bezdomnym.

Działania te są podjęte w celu ochrony osób najbardziej narażonych, tj. starszych i chorych przed ryzykiem zakażenia koronawirusem. W sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce szczególnie ważna jest ochrona zdrowia i życia, a także zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa zarówno osób wymagających wsparcia jaki i osób pomagających.
ie (UM Ełk)

Reklama