infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Zakaz przemieszczania się więcej niż dwóch osób - pierwszy mandat w Ełku

Opublikowano dnia 2020-03-27
Ełccy policjanci ukarali mandatem karnym 36-latka, który zlekceważył przepisy i polecenia funkcjonariuszy dotyczące zakazu jednoczesnego przemieszczania się więcej niż dwóch osób.

Wczoraj wieczorem policjanci zauważyli trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy razem szli ulicą, a następnie udali się na teren stacji paliw, żeby zrobić zakupy. Mundurowi zwrócili im uwagę informując o obowiązującym zakazie przemieszczania się w grupach liczących więcej niż dwie osoby. Poprosili mężczyzn, aby zastosowali się do nowych regulacji.

Jeden z mężczyzn zlekceważył przepisy bezpieczeństwa związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i nie chciał zastosować się do poleceń policjantów związanych z prawidłowym przemieszczaniem się. Był bardzo pobudzony, zachowywał się agresywnie, używał słów wulgarnych, a także nie chciał podać swoich danych osobowych. Ponadto wyzywał policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat trzech. 36-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł na naruszenie przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii. Dodatkowo policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 600 zł za niepodanie danych osobowych i używanie słów wulgarnych.

Przypominamy!
W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia bieżącego roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii pieszo – jednocześnie mogą się poruszać dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.
ie (UM Ełk)

Reklama