infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ełckie przedszkola przygotowują się do otwarcia

Opublikowano dnia 2020-05-01
W Ełku miejskie przedszkola i żłobek ruszą nie wcześniej niż 18 maja – po przygotowaniu placówek do bezpiecznego przyjęcia dzieci.

Fot. UM Ełk
W związku z podjęciem przez rząd decyzji o przejściu do kolejnego etapu zdejmowania obostrzeń, miasto Ełk wprowadzi zmiany w funkcjonowaniu niektórych placówek oświatowych. Miasto, czyli organ prowadzący, chce spełnić wszystkie wymagania ministerstwa tak, aby dzieci i pracownicy byli bezpieczni, a rodzice mieli poczucie, że uczyniono wszystko w placówkach, by nie było ryzyka zakażenia koronawirusem.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz – po zapoznaniu się z opinią dyrektorów i informacjami od rodziców, a także wytycznymi, jakie należy wypełnić – podjął decyzję, że otwarcie przedszkoli i żłobka nastąpi nie wcześniej niż 18 maja.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia wydało ok. 50 wytycznych dla organów prowadzących, dyrektorów przedszkoli, nauczycieli i rodziców, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – prawie 40 wytycznych dla organów prowadzących instytucje, dyrektorów, opiekunów i rodziców, które muszą być spełnione, aby móc wznowić funkcjonowanie niektórych placówek.

Czas do 18 maja pozwoli ełckim jednostkom na spełnienie wszystkich wymagań. Ponadto, po rozeznaniu, okazało się że większość rodziców (ponad 80%) również jest za tym, aby przedszkola ruszyły w późniejszym czasie.
ie (UM Ełk)

Reklama