infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Miejskie przedszkola bez dyżurów wakacyjnych

Opublikowano dnia 2020-05-27
W roku szkolnym 2019/2020 Miasto Ełk rezygnuje z dyżurów wakacyjnych we wszystkich miejskich przedszkolach. W okresie wakacyjnym przedszkola nie będą przyjmować dzieci z innych placówek. Zaproponowane rozwiązania mają na celu zminimalizowanie przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce.

Fot. UM Ełk
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców oraz personelu, praca przedszkoli w okresie wakacyjnym będzie zorganizowana tak, by ograniczyć możliwość przenoszenia wirusa i zapewnić dzieciom oraz pracownikom bezpieczne warunki pobytu w placówce. Oznacza to, że dzieci nie będą mogły uczęszczać do przedszkoli innych niż to, do którego są zapisane.

Chcąc zminimalizować mieszanie się dzieci z różnych placówek miasto proponuje następujące rozwiązania:
  • w okresie wakacji (lipiec –sierpień 2020r.) przedszkola będą przez 6 tygodni prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki; przez pozostały okres pozostaną zamknięte;
  • okres przerwy w funkcjonowaniu placówki zostanie ustalony przez dyrektora i radę rodziców;
  • przedszkola nie będą prowadziły zapisów na dyżury wakacyjne dla dzieci z innych placówek.
  • w przypadkach indywidualnych, np. termomodernizacji przedszkola może nie być możliwości zrealizowania sześciotygodniowego dyżuru. W przedszkolach, w których będą trwały prace termomodernizacyjne zajęcia będą mogły odbywać się w wyznaczonych budynkach zastępczych.


W okresie przerwy w funkcjonowaniu placówki nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi będą mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych. W budynkach przedszkolnych będą odbywać się drobne remonty, odświeżenie pomieszczeń.

Więcej informacji udziela Wydział Edukacji Urzędu Miasta Ełku,
tel. 87 73 26 268 lub 87 73 26 145
ie (UM Ełk)

Reklama