infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Piąty przypadek zakażenia COVID-19 w Ełku

Opublikowano dnia 2020-06-14
Dodatki wynik zakażenia koronawirusem w Ełku w ostatnim czasie stwierdzono u pięciu ełczan. Piątą osobą jest kobieta w średnim wieku, która miała kontakt z osobą zakażoną spoza naszego powiatu. Pamiętajmy o stosowaniu się do aktualnie obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Fot. UM Ełk
Aktualnie w Ełku mamy potwierdzonych łącznie pięć nowych przypadków zakażania koronawirusem. Są to dwie kobiety i mężczyzna w średnim wieku oraz dwie młode kobiety. Zakażenie nastąpiło wskutek bezpośredniego kontaktu z osobą z COVID-19 spoza powiatu ełckiego. Również w okolicy naszego powiatu codziennie wzrasta liczba osób zakażonych.

W związku ze zwiększającym się z dnia na dzień ryzykiem zakażenia koronawirusem i jego rozprzestrzeniania, zwracamy się do mieszkańców Ełku o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń rządu, m.in. w zakresie unikania skupisk ludzkich, używania maseczek w galeriach, sklepach, przychodniach lekarskich czy instytucjach publicznych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym oraz bliskich.
UM Ełk

Reklama