infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Uwięzili, pobili i okradli

Opublikowano dnia 2020-06-17
22 i 29-latek zaatakowali ełczanina, siłą doprowadzili go do piwnicy, tam uwięzili i bili po całym ciele, a później okradli.

Policjanci z Ełku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku wyjaśniają szczegółowe okoliczności w sprawie rozboju i pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że młody ełczanin został zaatakowany na klatce schodowej i siłą doprowadzony do piwnicy w bloku przez dwóch mężczyzn. Tam sprawcy na kilkadziesiąt minut pozbawili go wolności. Byli agresywni - uderzali go i kopali po całym ciele, powodując liczne zasinienia. Bili go też różnymi przedmiotami. Później zabrali mu telefon, portfel, a nawet odzież wierzchnią.

Korzystając z nadarzającej się okazji, pokrzywdzonemu udało się uciec. Mężczyzna nie znał dokładnych danych agresorów. Policjanci wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia ustalili personalia i miejsce przebywania mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu i ich zatrzymali.

Okazało się, że to kuzyni w wieku 22 i 29 lat. Jeden jest mieszkańcem Ełku, a drugi był u niego z wizytą. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i pozbawienia wolności człowieka. Grozi za to surowa kara – nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
ie (KPP Ełk)

Reklama