infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Oszustwo na BLIK-a - wujek poprosił o pożyczkę

Opublikowano dnia 2020-09-23
Policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustwem na BLIK-a. Wczoraj kolejna osoba z powiatu ełckiego powiadomiła, że została w ten sposób oszukana. Dostała wiadomość od wujka z prośbą o pożyczkę 500 złotych i podała swój kod BLIK.

Przestępcy włamują się na konta portali społecznościowych, podszywają pod znajomych i proszą o pieniądze. Scenariusz jest zwykle podobny, więc warto zachować ostrożność, gdy dostajemy wiadomość z prośbą o pożyczkę.

Wczoraj do policjantów w Ełku zgłosiła się młoda kobieta oszukana w ten sposób. Dostała wiadomość od wujka z prośbą o pożyczkę i podanie kodu BLIK. Zapewniał, że następnego dnia zwróci pieniądze. Kobieta nie zweryfikowała tej wiadomości np. poprzez zadzwonienie do wujka. Podała kod BLIK i straciła w ten sposób 500 złotych.

Dopiero później nawiązała kontakt z wujkiem i dostała informację, że ktoś włamał się na jego konto na portalu społecznościowym i w jego imieniu prosi o takie transakcje.

Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze skontaktujmy się ze znajomą osobą telefonicznie i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Najlepiej w żadnej sytuacji nie podawać swoich haseł osobom, z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci, bo możemy stracić swoje pieniądze.
ie (KPP Ełk)

Reklama