infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 27 września 2023 roku, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla ełckich seniorów

Opublikowano dnia 2020-10-01
Rusza program bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie. Projekt skierowany jest do ełczan urodzonych w latach 1945 – 1960 (czyli w wieku 60-75 lat) i zameldowanych na terenie Ełku.

Fot. UM Ełk
Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowym, który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta Ełku realizowany jest nieprzerwalnie od 2009 r. Dotychczas bezpłatnymi szczepieniami obejmowane były osoby po 65 roku życia. Nowa lista leków refundowanych przewiduje 100% refundację szczepień przeciwko grypie dla osób po 75 roku życia. W związku z tym w Ełku podjęta została decyzja o obniżeniu wieku osób kwalifikujących się na bezpłatne szczepienia.

W tym roku bezpłatne szczepienia realizowane będą od 5 października 2020 r. do 15 grudnia 2020 r. w Przychodniach lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. Akcja skierowana jest do ełczan zameldowanych na terenie Miasta Ełku, urodzonych w latach 1945 – 1960, czyli od 60 do 75 roku życia.

Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 92 tys. zł i pochodzą z budżetu Miasta Ełku. Szczepionki będą dostarczone sukcesywnie do gabinetów lekarzy rodzinnych. Dlatego prosimy wszystkie osoby oczekujące na szczepienie o cierpliwość.

Program posiada pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i realizowany jest we współpracy z "Pro – Medica" Sp. z o.o.

Więcej informacji: Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku, tel. (87) 732 62 65
UM Ełk

Reklama