infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ełcki urząd miasta apeluje: reagujmy na wandalizm

Opublikowano dnia 2020-11-15
W związku ze zdarzającymi się przypadkami dewastacji mienia publicznego, Urząd Miasta Ełku apeluje - nie bądźmy obojętni na wybryki wandali. Reagujmy na bezmyślne niszczenie miejskiego mienia. Zaalarmujmy Straż Miejską lub Policję.

Fot. UM Ełk
Urząd Miasta Ełku zachęca ełczan do reagowania na bezmyślne dewastowanie mienia publicznego w naszym mieście. Nie można biernie przyglądać się i przechodzić obojętnie wobec dewastacji naszego wspólnego mienia. W przypadku wystąpienia incydentów wandalizmu należy niezwłocznie powiadomić Straż Miejską lub Policję, co znacznie przyspieszy interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu ełczan, do aktów wandalizmu będzie dochodziło rzadziej, a może wcale.

W ostatni czasie dokonano m.in. napraw na placach zabaw, kompozytów w parku Kopernika i parku sportowym, a także wymiany uszkodzonych desek w ławkach parkowych czy napraw wyrwanych koszy na śmieci.

Tym samym środki finansowe pochodzące m.in. z podatków mieszkańców naszego miasta, będą mogły być wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem, a nie na ciągłe finansowanie napraw zdewastowanego przez chuliganów mienia publicznego.

Numery alarmowe pod które należy dzwonić:

Straż Miejska w Ełku
Siedziba, Urząd Miasta Ełku ul. Piłsudskiego 2 - nr alarmowy 986
• tel. 87 73 26 201 – dyżurni straży - numer całodobowy
• tel. 87 73 26 285, 87 73 26 289 – sekretariat

Komenda Powiatowa Policji w Ełku
Siedziba, ul. Chopina 10 – nr alarmowy 112
• tel. 47 7355 200
ie (UM Ełk)

Reklama