infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Najlepsi ełccy sportowcy nagrodzeni

Opublikowano dnia 2020-12-01
Prezydent Ełku przyznał pięć nagród sportowych wyróżniającym się ełckim sportowcom. Wręczenie odbyło się dziś (1 grudnia) w Urzędzie Miasta.

Fot. UM Ełk
Nagroda to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawana jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku przyznał kolejne w tym roku nagrody sportowe, tym razem jest ich pięć.

Wręczenie nagród odbyło się dzisiaj (1 grudnia) w ełckim ratuszu. Obecni byli: prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, a także zastępca prezydenta Artur Urbański. Nagrody otrzymali:

1. Oliwia Gajewczyk - KS Thor Szkoła Walki – 1. miejsce na MP w kickboxingu low kick- kat. junior młodszy – IX 2020 r. - Starachowice, I miejsce na MP w Kickboxingu – K1 rules kat. junior młodszy w Ełku IX 2020 r.

2. Zuzanna Gołębiewska – 1. miejsce na MP w kickboxingu low kick light- kat. kadet starszy– IX 2020 r. – Mysiadło

3. Maria Żukowska - UKS MOS: (1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Kruszwicy IX 2020, 6. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Belgradzie – IX 2020),

4. Szymon Zawadzki - EKK Kyokushin: (1. miejsce na Klubowym Pucharze Europy kata młodzików - on line – X 2020 r.),

5. Magda Malinowska - EKK Kyokushin: (1. miejsce na Klubowym Pucharze Europy kata kobiet - on line – X 2020 r.).

W tym roku przyznano już łącznie osiem nagród sportowych.
UM Ełk

Reklama