infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Policja ostrzega - wzmożone ataki oszustów

Opublikowano dnia 2020-12-08
W ostatnim czasie nasiliła się działalność oszustów w internecie. Niemal codziennie policjanci z Ełku przyjmują zgłoszenia od osób, które padły ofiarą internetowych oszustów.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas różnych nietypowych próśb związanych z naszymi kontami bankowymi. Praktycznie codziennie policjanci z Ełku dostają informacje o rozmaitych oszustwach.

Wczoraj zgłosiła się kobieta, która straciła ze swojego konta 600 złotych. Wszystko zaczęło się od telefonu od jakiegoś mężczyzny z prośbą, aby zalogowała się na swój rachunek bankowy, co miało ją rzekomo uchronić przed stratą pieniędzy. Chwilę później na prośbę rozmówcy zainstalowała wskazaną przez niego aplikację. Kobieta, działając w wierze ochrony swoich oszczędności, wykonywała polecenia rozmówcy. Ostatecznie zorientowała się, że działanie mężczyzny miało inny sens niż deklarował na początku rozmowy. W rezultacie z konta kobiety, bez jej zgody przelano pieniądze na nieznany rachunek.

Tego typu sytuacje nie należą do rzadkości. Cel działania oszustów jest zawsze ten sam – chęć wyłudzenia pieniędzy. Ważne jest, żeby nie poddać się działaniu oszustów - nie instalować nieznanych aplikacji, nie podawać swoich danych, numerów kart, nie logować się na swoje konta na ich żądanie, nie klikać w nieznane linki.
ie (KPP Ełk)

Reklama