infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 26 września 2023 roku, imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Więcej miejsc parkingowych na os. Jeziorna

Opublikowano dnia 2020-12-16
Mieszkańcy Ełku mogą już korzystać z nowego parkingu, który pojawił się na osiedlu Jeziorna przy ul. Robotniczej. Na zagospodarowanym terenie powstało 91 nowych miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych.

Fot. UM Ełk
Nowy parking powstał przy ul. Robotniczej na os. Jeziorna. Jest to ulica równoległa do ul. Grajewskiej. Znajduje się tu 91 miejsc postojowych, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych. W ramach zadania wykonano również jezdnię manewrową, zjazdy, chodnik oraz kanalizację deszczową. Nawierzchnia parkingu ułożona została z ażurowych płyt betonowych, które dodatkowo ułatwiają odprowadzanie wody. Pojawiło się też oświetlenie uliczne, tj. trzy słupy z podwójnymi wysięgnikami i sześcioma oprawami LED. Umowa obejmuje także wykonanie zieleńców oraz nasadzeń, które pojawią się w późniejszym czasie.

Inwestycja realizowana była w ramach współpracy z Międzyzakładową Spółdzielnią Mieszkaniową w Ełku. Koszt prac to ponad 495,5 tys. zł, w tym: z budżetu Miasta Ełku: 295,5 tys. zł, a z budżetu MSM: 200 tys. zł.
UM Ełk

Reklama