infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ełcki ZEM do likwidacji

Opublikowano dnia 2021-01-08
Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku w stanie likwidacji. Zakład pracy działający od 75 lat przestanie istnieć. Zatrudnienie może stracić kilkaset osób.

Na oficjalnej stronie internetowej firmy pojawiła się dziś informacja: „Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku Sp. z o.o. w likwidacji”. Jako likwidator wskazany jest dotychczasowy prezes zarządu Edmund Sokołowski.

Także ełcki ratusz poinformował, że prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz otzymał dziś (8 stycznia) oficjalną informację od prezesa ZEM-u o planie likwidacji spółki. Włodarz miasta rozpoczął rozmowy z ełckimi pracodawcami w zakresie możliwości zatrudnienia pracowników zagrożonych utratą pracy.

- Jako samorząd nie możemy zostawić ełczan bez wsparcia. Szczególnie w czasie panującego kryzysu. Dlatego rozpocząłem już spotkania z pracodawcami działającymi w różnych branżach. Mam nadzieję, że dzięki współpracy oraz wspólnej inicjatywie uda nam się znaleźć nowe miejsca pracy pracownikom ZEM-u – powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.
ie (UM Ełk)

Reklama