infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Stracił pieniądze instalując wskazaną przez oszustów aplikację

Opublikowano dnia 2021-01-26
Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą "na zdalny pulpit". Ełczanin stracił ponad 4 tysiące złotych - instalując wskazaną aplikację, udostępnił swój komputer przestępcom.

Do ełckiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, że padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynika, że przez telefon został namówiony przez nieznaną mu osobę do inwestycji na rynku kryptowalut. Rozmówca zadeklarował pomoc podczas różnych działań w tym obszarze. Zgodnie z telefonicznymi instrukcjami mężczyzna m.in. zainstalował na swoim komputerze aplikację, dzięki której oszuści zyskali dostęp do jego urządzenia. W rezultacie mężczyzna stracił ze swojego konta bankowego ponad 4 000 złotych.

To kolejne tego typu oszustwo zgłoszone ełckim policjantom.

Policjanci przestrzegają, żeby nie ulegać namowom i nie zainstalować na swoim telefonie, tablecie czy komputerze aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia. Oszuści często informują, że poprzez zainstalowanie takiego programu pomogą w przejściu przez trudny proces pozyskania środków finansowych. W rzeczywistości uzyskują dostęp do naszego urządzenia. Instalując taki program na życzenie osób, których nie znamy udostępniamy nasze dane, umożliwiamy dostęp do kont bankowych oraz możliwość wykonywania na nich operacji finansowych nawet na drugim końcu świata.
ie (KPP Ełk)

Reklama