infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Uciekał przed policją - miał kilka powodów

Opublikowano dnia 2021-04-06
Do policyjnego aresztu trafił 32-latek z Ełku, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował autem pomimo sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, a w swoich dokumentach miał schowane narkotyki. Ponadto audi, którym jechał figurowało jako utracone na terytorium Niemiec. Ucieczkę zakończył uderzając w ogrodzenie posesji i rozbijając pojazd.

Fot. KPP Ełk
Policjanci ełckiej drogówki w Woszczelach zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi A4. Kierowca początkowo zatrzymał pojazd, jednak po chwili, gdy policjanci podchodzili do niego gwałtownie ruszył i odjechał. Policjanci natychmiast pojechali za nim. W sąsiedniej miejscowości kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów.

Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci w jego dokumentach znaleźli środki odurzające, które zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych. W trakcie kontroli okazało się, że 32-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trakcie sprawdzania pojazdu w policyjnych bazach danych, okazało się, że widniej on jako utracony na terytorium Niemiec.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 32-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu, dożywotniemu zakazowi prowadzenia pojazdów oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto, jeżeli po badaniach laboratoryjnych okaże się, że zabezpieczone substancje to środki odurzające, mężczyzna odpowie również za ich posiadanie. Policjanci wyjaśniają również kwestie związane z samochodem, którym jechał zatrzymany 32-latek. O odzyskaniu auta została poinformowana niemiecka Policja, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.
ie (KPP Ełk)

Reklama