infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Kradzież nie popłaca

Opublikowano dnia 2021-04-07
O tym, że kradzież nie popłaca przekonała się 53-latka z Ełku - kobieta podczas zakupów ukradła pieniądze, które inny klient przypadkiem zostawił na taśmie przy kasie.

Policjanci z Ełku zajmujący się wykroczeniami wyjaśnili sprawę kradzieży sprzed kilku tygodni. Do zdarzenia doszło w markecie na terenie Ełku. Tam klient podczas zakupów przypadkiem zostawił na ruchomej taśmie przy kasie swoje pieniądze – 500 złotych. Gdy po jakimś czasie zorientował się, że nie ma przy sobie gotówki wrócił do sklepu, ale pieniędzy już tam nie było.

Policjanci ustalili, że stojąca za nim w kolejce kobieta zauważyła leżące banknoty, ale nie zwróciła ich. Postanowiła wykorzystać okazję i zabrała te pieniądze dla siebie. Cała sytuacja została zarejestrowana przez sklepowy monitoring. Mimo że kobieta miała zasłoniętą twarz maseczką, policjanci w swoich działaniach ustalili jej tożsamość. 53-letnia mieszkanka Ełku usłyszała zarzut kradzieży.

Ta spontaniczna decyzja będzie ją sporo kosztowała. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana grzywną w wysokości 1000 złotych. Oczywiście musi także zwrócić pokrzywdzonemu 500 złotych, które ukradła.
ie (KPP Ełk)

Reklama