infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Rowerzyści uważajcie na drodze!

Opublikowano dnia 2021-05-10
Zza zaparkowanego pojazdu na jezdnię wyszła piesza i doszło do zderzenia z jadącą rowerzystką. Rowerzystka przewróciła się na jezdnię - z urazem miednicy trafiła do szpitala. Do szpitala trafił także 32-letni rowerzysta, który jadąc po chodniku uderzył w samochód.

Policjanci z Ełku wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności niedzielnego zdarzenia. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zza zaparkowanego pojazdu na jezdnię wyszła piesza, którą uderzyła jadąca rowerzystka. W wyniku tego rowerzystka przewróciła się na drogę. Niestety skutkowało to dla niej pobytem w szpitalu z urazem miednicy.

W poniedziałek (10.05.202r.) policjanci również pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem roweru w Ełku. W centrum miasta 32-letni rowerzysta jadąc chodnikiem uderzył w pojazd osobowy, który oczekiwał na włączenie się do ruchu. Spowodowało to uszkodzenia auta. Rowerzysta trafił do szpitala, ale nie wymagał hospitalizacji. Został przez policjantów ukarany mandatem w wysokości 220 złotych.

Od wszystkich uczestników ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo. Chwila nieuwagi może doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne, dlatego należy przestrzegać obowiązujących przepisów. Bardzo ważna jest też zasada ograniczonego zaufania, szacunek i wzajemna życzliwość na drodze.
ie (KPP Ełk)

Reklama