infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

„Atak terrorystyczny” na ełcki ratusz odparty

Opublikowano dnia 2021-06-08
Prezydent Ełku porwany przez terrorystów. W urzędzie miasta przetrzymywani są zakładnicy. Do akcji wkroczyło wojsko. To efekt ćwiczeń antyterrorystycznych Dragon 21, które odbyły się dziś na terenie miasta.

Fot. UM Ełk
Dziś od rana w Ełku prowadzono ćwiczenia wojskowe w ramach manewrów Dragon 2021. Wojsko odbijało z rąk terrorystów urząd miasta. Scenariusz zakładał porwanie włodarza miasta oraz wzięcie przez terrorystów zakładników (pracowników urzędu). Celem działań było odbicie porwanych oraz zneutralizowanie zagrożenia terrorystycznego.

W ćwiczeniach uczestniczyli m.in. żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Bojowej Grupy Batalionowej Wojsk NATO oraz funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Na miejsce przyjechały również wozy bojowe. Wojsko zabezpieczało cały teren urzędu oraz wzdłuż ulicy Piłsudskiego. W oknach I Liceum Ogólnokształcącego naprzeciwko ratusza ustawili się snajperzy. Akcja trwała kilkadziesiąt minut.

Zagrożenie zostało zneutralizowane, zakładnicy uwolnieni, prezydent Ełku jest bezpieczny. Możemy dalej działać. Poszło sprawnie, zgodnie z zakładanym scenariuszem, mimo tego, że działamy tutaj na żywym organizmie, jakim jest miasto i pracujący urząd miasta — powiedział tuż po zakończeniu akcji podpułkownik Piotr Półbratek z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Ełcki epizod ćwiczeń Dragon 21 miał na celu m.in. sprawdzenie gotowości do działania w trudnych warunkach i koordynacji współpracy różnych służb.
ie (UM Ełk)

Reklama