infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Ukradła garnki i uderzyła sprzedawczynię

Opublikowano dnia 2021-06-13
Ełccy policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła 2 garnki, a później uderzyła interweniującą sprzedawczynię. 28-letnia mieszkanka Ełku odpowie za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w sklepie z artykułami domowymi w Ełku. Z ustaleń wynika, że nieznana pracownikom kobieta ukradła 2 garnki o wartości 105 złotych. Gdy sprzedawczyni zauważyła, że klientka wychodzi ze sklepu nie płacąc za towar, usiłowała ją zatrzymać. Spotkało się to z agresją. Kobieta w celu utrzymania skradzionych rzeczy uderzyła sprzedawczynię w twarz. Ostatecznie po szarpaninie upuściła torbę z garnkami i uciekła.

Gdy policjanci dostali informację o tym zdarzeniu natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawczyni. Już następnego dnia 28-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Mieszkanka Ełku usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Została objęta dozorem policyjnym.

Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pod nadzorem prokuratury trwają czynności w tej sprawie.
KPP Ełk

Reklama