infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Wpadli podczas kradzieży katalizatorów

Opublikowano dnia 2021-07-12
Policjanci z Ełku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy nocą wycinali katalizatory z zaparkowanych samochodów. Do zatrzymań doszło dzięki czujności i spostrzegawczości mieszkańców.

Fot. KPP Ełk
W ubiegłym tygodniu pod numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona kobieta, która usłyszała nocą dziwne dźwięki dochodzące z parkingu. W reakcji na to zgłoszenie policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozów zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli za nimi i szybko odnaleźli ich schowanych w krzakach.

Przypuszczenie, że dzieje się coś niedobrego nie myliło zgłaszającej. Okazało się, że zatrzymani to dwaj bracia z powiatu piskiego, którzy wspólnie kradli katalizatory. Do ich wycinania mieli przygotowane specjalne narzędzia i to właśnie ich dźwięk zaniepokoił mieszkańców Ełku. Tej nocy mężczyźni zdążyli ukraść jeden katalizator i zaczęli wycinać kolejny, ale zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ zostali zatrzymani przez policjantów.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że bracia już wcześniej kradli razem katalizatory. W tym celu włamywali się także do garaży. 21 i 30-latek usłyszeli po 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Łączne straty ich przestępczej działalności wyliczone do tej pory to 18000 złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował obu braci na 3 miesiące.
KPP Ełk

Reklama