infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Brawurowa jazda zakończona na drzewie

Opublikowano dnia 2021-08-16
41-latek będąc pod wpływem narkotyków kierował osobowym audi. Podczas jady zderzył się z innymi pojazdami, ale nie zatrzymał się i jechał dalej. Niebezpieczna jazda tego kierowcy zakończyła się uderzeniem w drzewo.

Fot. KPP Ełk
Do policyjnej celi trafił 41-letni kierowca osobowego audi, który wczoraj spowodował kilka zagrożeń na drodze. Mężczyzna na trasie Nowa Wieś Ełcka-Ełk nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie spowodował kolizje z innymi dwoma pojazdami. Nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Jego niebezpieczna jazda zakończyła się uderzeniem w drzewo. Mężczyzna jechał bez pasażerów i samodzielnie wyszedł z pojazdu. Okazało się, że ma przy sobie narkotyki w torebce foliowej. Na widok radiowozu chciał się tego pozbyć i odrzucił torebkę do rowu, co nie uszło uwadze policjantów.

Irracjonalne i niepokojąco nerwowe zachowanie 41-latka dawało podstawę do podejrzeń, że znajduje się on pod działaniem środków odurzających, co wykazały także wstępne testy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale nie wymagał hospitalizacji.

41-latek musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem pod ich działaniem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności
ie (KPP Ełk)

Reklama