infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Święto Strażnika Miejskiego

Opublikowano dnia 2021-08-29
W ełckim ratuszu odbyło się spotkanie z okazji przypadającego 29 sierpnia Dnia Strażnika Miejskiego. Prezydent Ełku podziękował wszystkim strażnikom za dotychczasową służbę.

Fot. UM Ełk
Straż Miejska w Ełku istnieje od 29 lat i została powołana do funkcjonowania zarządzeniem ówczesnego Prezydenta Miasta Ełku z dnia 1 marca 1992 roku w sprawie powołania Straży Miejskiej. Dzień Strażnika Miejskiego obchodzony jest od 24 lat w rocznicę ogłoszenia ustawy o strażach gminnych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, która określa funkcjonowanie Straży Miejskiej.

27 sierpnia w urzędzie miasta obchodzone było Święto Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięli udział: prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, zastępca prezydenta Mirosław Hołubowicz, komendant Straży Miejskiej Krzysztof Skiba oraz strażnicy i pracownicy Straży Miejskiej. Podczas uroczystości prezydent podziękował wszystkim za zaangażowanie i współpracę w służbę na rzecz mieszkańców miasta Ełku.

W trakcie spotkania prezydent Tomasz Andrukiewicz wręczył awanse najbardziej zasłużonym Strażnikom Miejskim za odpowiedzialną postawę, sumienne wykonywanie obowiązków służbowych oraz zaangażowanie w prawidłowe realizowanie zadań Straży Miejskiej.

Zadaniem Straży Miejskiej jest pomoc w dobrym funkcjonowaniu samorządu miasta Ełku. Kwestie dotyczące porządku i bezpieczeństwa są bardzo ważne. Czas jest trudny, wiele obostrzeń, które się pojawiło, sprawiły, że ta praca jest trudniejsza. Gratuluję i dziękuję za Waszą służbę, za zaangażowanie i życzę dużo sił, zdrowia oraz wytrwałości, a także nadziei na to, że ten czas pandemiczny minie i będziemy mogli w lepszych warunkach wykonywać swoje zadania – powiedział prezydent Ełku.

Obecnie na terenie miasta służbę pełni 21 strażników miejskich, wśród nich pracuje 7 kobiet strażniczek oraz czterech strażników dyżurnych, a także dwie osoby cywilne w biurze straży. Komendantem Straży Miejskiej jest Krzysztof Skiba, pełni on służbę w Straży Miejskiej nieprzerwanie od 1992 roku.
UM Ełk

Reklama