infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Ełku

Opublikowano dnia 2021-09-03
Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy KAS doprowadziły do zamknięcia nielegalnego punktu gier hazardowych i zabezpieczenia sprzętu używanego do tego procederu. Policjanci zatrzymali trzy osoby.

Fot. KAS
Dzięki wspólnym działaniom policjantów i funkcjonariuszy Warmińsko -Mazurskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Olsztynie przeprowadzono działania zmierzające do likwidacji miejsc prowadzących nielegalną działalność hazardową.

Funkcjonariusze ustalili, gdzie w Ełku znajduje się punkt gier hazardowych ze swoim opracowanym systemem wpuszczania klientów. W lokalu podczas działań zostały zabezpieczone 4 automaty do gier i pieniądze. Policjanci zatrzymali 3 osoby, które były w środku – dwóch graczy i pracownicę.

Okazało się, że jeden z klientów – 38-letni mężczyzna - posiadał marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod nadzorem prokuratury trwają czynności w tej sprawie.

20-letnia pracownica już usłyszała zarzuty za to, że wpuszczała do lokalu osoby biorące udział w nielegalnych grach hazardowych oraz wypłacała wygrane. W ten sposób kobieta ułatwiła popełnienie przestępstwa urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Policjanci i funkcjonariusze służby celno-skarbowej w dalszym ciągu będą pracować nad ujawnianiem i zwalczaniem tego rodzaju nielegalnego procederu. Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację takich działań. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry.

Za posiadanie nielegalnych automatów (i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych) w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczany jest nielegalny sprzęt do gier hazardowych.
KPP Ełk

Reklama