infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 31 maja 2023 roku, imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Prezydent Ełku wśród najlepszych w rankingu „Newsweeka”

Opublikowano dnia 2021-10-12
Tomasz Andrukiewicz po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych prezydentów polskich miast w Rankingu N15 tygodnika „Newsweek". Laureatów uhonorowano w poniedziałek (11 października) w Poznaniu podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Samorządów Local Trends.

Fot. UM Ełk
Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnika „Newsweek” to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. Głosowanie odbywa się za pomocą specjalnie opracowanych ankiet. Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła. W jej skład wchodzą m.in. naukowcy związani z samorządem.

Podczas uroczystej gali 11 października w Poznaniu wręczone zostały prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15. Wśród nagrodzonych znalazł się Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku, który zajął 15 miejsce.

Prawie 15 lat temu zacząłem wspaniałą pracę na rzecz Ełku. Jestem zaszczycony tym, że wspólnie możemy zmieniać Ełk, a nasza praca jest zauważalna także na zewnątrz. Ale nie o laury w naszej pracy chodzi. Ten laur jest Wasz, ełczan i Wam go dedykuję i przekazuję, bo to dzięki Wam jestem prezydentem. Piętnastka na piętnaście lat – powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

W gronie laureatów znaleźli się: Jacek Sutryk prezydent Wrocławia, Ryszard Brejza prezydent Inowrocławia, Beata Moskal-Słaniewska prezydent Świdnicy, Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha, Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia, Anna Mieczkowska prezydent Kołobrzegu, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka prezydent Słupska, Marek Materek prezydent Starachowic, Tadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku, Jerzy Łużniak prezydent Jeleniej Góry, Piotr Przytocki prezydent Krosna, Beata Klimek Ostrów Wielkopolski, Andrzej Dziuba prezydent Tychów, Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

„Newsweek" po raz pierwszy przeprowadził ranking najlepszych prezydentów polskich miast w 2008 roku.

Prezydent Ełku dotychczas został pięciokrotnie wyróżniony w rankingu N15 w latach: 2014-2016, 2019, 2021.
UM Ełk

Reklama