infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Pijani kierowcy zatrzymani przez czujnych mieszkańców

2021-12-06
Dzięki czujności i zaangażowaniu mieszkańców Ełku dwoje nietrzeźwych kierowców zostało ujętych i powstrzymanych przed dalszą jazdą.

Nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki pomocy i zgłoszeniom mieszkańców Ełku policjanci w miniony weekend zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszej sytuacji doszło w sobotę (04.12.2021r.). Nietrzeźwa kobieta chciała kupić alkohol w sklepie. Spotkała się z odmową, ze względu na swój stan. Jednak po wyjściu ze sklepu wsiadła do samochodu i chciała odjechać. Nie uszło to uwadze pracowników, którzy ją powstrzymali i poprosili policjantów o interwencję. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kobiety 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejne zdarzenie było w niedzielę (05.12.2021r.). Kierowca pojazdu ciężarowego podczas zmiany pasa ruchu najechał na walec drogowy. Po tym uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później został ujęty przez mieszkańców i powstrzymany przed dalszą niebezpieczną jazdą. Okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. 36-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i kara finansowa.

Policjanci dziękują mieszkańcom za właściwą postawę – to pokazuje, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Reagując na takie zagrożenia możemy uratować komuś życie.
ie (KPP Ełk)