infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 10 czerwca 2023 roku, imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Co kryje stara lokomotywownia w Ełku?

Opublikowano dnia 2021-12-14
Niekonwencjonalny projekt muzealny o nazwie „Co kryje stara lokomotywownia czyli nauka przez zmysły” to nowa inwestycja, która rozpoczęła się w Muzeum Historycznym w Ełku.

Fot. UM Ełk
W ramach projektu w zabytkowym budynku lokomotywowni mieszczącej się na terenie Ełckiej Kolei Wąskotorowej, powstanie wyjątkowa ekspozycja z elementami multimedialnymi oraz ścieżka edukacyjna, dzięki którym odwiedzający w interaktywny sposób zapoznają się z szeregiem zagadnień z obszaru nauk ścisłych, historii oraz zasadami działania poszczególnych urządzeń.

Ścieżka edukacyjna będzie prowadziła m.in. przez warsztat z kuźnią, gdzie uczestnicy będą mogli zapoznać się z technikami dawnych rzemiosł, tj. kowalstwa, natomiast w warsztacie poznać tajniki naprawy taboru kolejowego.

Realizowane działania pozwolą na przystosowanie Muzeum Historycznego w Ełku do prowadzenia w nowoczesny sposób działalności kulturalnej i przyczynią się do wzrostu jakości i różnorodności oferty kulturalnej regionu, przez co umożliwią poszerzenie jego oferty turystycznej.

Będzie to również przestrzeń, z której będą mogły korzystać inne organizacje czy grupy nieformalne, realizując tam swoje działania kulturalne i edukacyjne.

Wartość projektu wynosi ponad 1,18 mln zł, z czego kwota dofinansowania z UE stanowi ponad 983 tys. zł. Planowane zakończenie projektu koniec 2022 r.
UM Ełk

Reklama